Yüz Şişkinliği Neden Olur?

Güzellik sırları için sürekli doğaya başvursak da doğanın bazı kanunları güzellik konusunda bize destek değil köstek oluyor. Yer çekimi gibi…

, kadınların sık sık yaşadığı sıradan bir problem gibi gözükse de altında yatan nedeni çok iyi araştırmak gerekir.

Günün büyük bölümünde, yerçekimi cildinizi aşağı çeker (böylece yüz sarkmasına ve kırışıklara katkıda bulunur). Sırt üstü uyuduğunuzda, yerçekimi cildiniz üzerinde ışık etkisi yaratır. Yüzünüzü yastığa bastırarak uyuduğunuzda ise sabahleyin daha “şiş” görünürsünüz ve uyku çizgilerinin oluştuğunu fark edersiniz.

Sabahları görülen şişliklerin başka nedenleri de vardır. Toz maytlarına ya da toz maytı pisliklerine yönelik alerji tıpkı kuştüyü yastıklara ya da çamaşır deterjanlarına yönelik alerji kadar yaygındır. Bütün bunlar geceleri göz kapaklarının şişmesine neden olur.

Mayt pisliklerinin ya da maytların sızmasını önlemek için yastığınızı yastık kılıfı hissi veren 1 mikron kılıfla ya da hafif bir plastiklik hissi veren lateks kılıfla kaplayabilirsiniz. İkisi de mayt alerjileri ve bunun sonucu olan şişkinlikler konusunda işe yarar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>