Etiket arşivi: spor sonrası temizlik

Cildinizi Duştan Sonra Nemlendirin

Ilık bir duşun sonunda cildinize kaybettiği nemi geri kazandırmanız gerekiyor. Bu anlamda, yüz kremleri ve vücut losyonları harika bir seçenek. Tabii doğru uyguladığınız sürece…

İşte işinizi kolaylaştıracak bir öneri; vücut losyonunuzu da şampuanların yanında bulundurun. Böylece banyonuz bittikten sonra, cildiniz henüz ıslakken nemlendiriciyi uygulayın. Eğer banyodan sonra nemlendiriciyi sürmek için on dakikadan fazla beklerseniz cilt, içine aldığı su buharını kaybetmeye başlıyor.

Banyoda tuttuğunuz nemlendirici kutusunun iyi kapandığından emin olun çünkü içine su kaçarsa bakteri üreyebiliyor.

CİLDİNİZİ SPORDAN SONRA TEMİZLEYİN

Bugün sağlığına ve formuna düşkün birçok kadın düzenli olarak spor salonuna gidiyor ancak sporun ardından banyo yapmak için salonun duşunu değil evini tercih ediyor. Oysa spor sırasında atılan terin en kısa zamanda ciltten temizlenmesi gerekiyor, aksi takdirde sivilcelere zemin hazırlanmış oluyor.

Eğer siz de banyoyu eve gidince yapanlardansanız; spor sırasında teri emen giysiler tercih edin. Spordan çıkar çıkmaz yüzünüzü, boynunuzu, göğsünüzü ve sırtınızı silerek, kuru giysilerinizi giyin. Eve varır varmaz da hemen banyoya koşun.