Etiket arşivi: saç nasıl hızlı uzar

Hızlı Saç Uzatmanın Doğal Yolları

Saçlarını doğal yöntemlerle hızlı uzatmak isteyen birçok kişi bulunuyor.

Siz de saçlarınızı doğal yollarla evinizde hızla uzatmayı arzuluyorsanız, aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Malzeme Listesi:

  • ½ şişe badem yağı
  • 1 tane taze yumurta
  • 1 kahve fincanı has zeytinyağı
  • 1 tane Bepanthene ampul
  • 1 çay bardağı kemik iliği

NASIL HAZIRLANIR?

Kasaptan iki adet kemik alıp iliğini çıkarttırın. Bu iliği benmari usulü eritin. (Su doldurduğunuz bir tencereye, içine iliği koyduğunuz daha küçük bir tencere koyun ve erimesini bekleyin).  Yağ kıvamında iken ateşin altını kapatın. Listedeki diğer malzemelerin hepsiyle karıştırın.

NASIL UYGULANIR?

Hazırladığınız bu karışımı saçlarınızın diplerine masaj yaparak uygulayın. Karışımın emilmesine dikkat edin. Daha sonra saç diplerinden uçlara doğru tarayın. Bu saç uzatan doğal karışımı saç diplerinize tamamen yedirdikten sonra 30 dakika saçınızda bekletin. Sonrasında ılık suyla saçlarınızı durulayın.

Diğer Saç Uzatan Kürler

  1. Nar kabukları dövülerek civanperçemi ve sinameki otuyla 30 dakika boyunca kaynatılır. Daha sonra bu suyu süzerek içine losyon kıvamını alıncaya değin yumurta eklenir ve susam yağı ile karıştırılır. Saçlar, elde edilen bu losyon ile sıkça yıkanır.
  2. Birkaç turp rendelenerek 30 dakika boyunca kaynatılıp suyu süzülür. Bu suya yumurta sarısı eklenip şampuan kıvamı verilir. Bu doğal karışımla saçlar yıkanarak saçların uzama hızı arttırılır.