Etiket arşivi: kısa saçlara şekil verme

Zor Şekil Alan Saçlar İçin İpuçları

Saçınıza şekil verirken kolaylık sağlayan belli başlı ipuçlarını inceleyin!

Saç Şekli, saçlar-Saçınızın dolgun görünmesini sağlamak için,  saçınızı fön makinesiyle kuruturken yuvarlak fön fırçanızı dik biçimde 2 parmak kalınlığı kadar saçınıza dolayın. Ve bu şekilde fön uygulayın.

-Saçlarınızı kestirirken kuaförünüze, saç uçlarını incelterek kesmesini söyleyin.

-Gerçekten güzel görünen bir röfle yaptırmak istiyorsanız, kuaförünüzden aynı renk grubundan farklı tonları kullanmasını isteyin. Bu  şekilde saçlarınıza derinlik verilmesi sağlanmış olur.

-At kuyruğu yapmadan önce saç diplerine sprey sıkıp saçlarınızı toplarsanız daha düzgün bir şekil elde edersiniz.

-Kuru haldeki saçlarınıza şekil kazandırmak için ise saçlarınızı öne atıp, saç diplerine sprey uygulayın. Bu sayede saçlarınızı geri attığınız anda güzel bir form elde etmiş olucaksınız.

-Saçlarınızı genellikle yukarıdan toplamayı tercih ediyorsanız, röfle yaptırırken saçınızın alt tarafına uygulamasını isteyin. Böylece at kuyruğunu yaptığınız saçlarınız ışıltılı bir görünüme kavuşacak.

-Saçınıza çok etkileyici bir görüntü kazandırmak için; bir miktar jöleyi iki avucunuzda dağıtın ve ardından parmaklarınızı tarak gibi kullanarak saçlarınızı aşağıya doğru taramaya başlayın.

-Saçlarınızı kurutacağınız  zaman, diplerden uçlara doğru tersten tararsanız çok daha dolgun saçlar elde edersiniz.

-Bir gece davetine katılacaksanız evden çıkmadan hemen önce saçlarınıza parlaklık vermek için allığınızın fırçasıyla farınızı ya da  allığınızı saçınıza abartmadan sürün.