Etiket arşivi: balo makyajı nasıl yapılır

Esmer ve buğday tenlilere balo makyajı

Daha önce açık tenli kızlar için verdiğimiz mezuniyet makyajı yazı dizisine buğday tenli ve esmer kızlar için önerilerle devam ediyoruz.

Buğday tenli kızlar için mezuniyet makyajı

Buğday tenli kızlar için renklendirmeye fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Yüzdeki renk dengesi çok iyi ayarlanmalı. Pembe tonlarla cildinize canlı bir görünüm kazandırmalısınız.

Bronz tonlar ile gölgelendirme yaparak gözlerinize derinlik katabilirsiniz. Yüzdeki renklerin uyumunu sağlamak adına allık kullanırken şeftali tonları seçmelisiniz.

Ağır, renkli makyajlardan uzak durmalısınız. Siyah ve koyu gri far kullanılarak uygulanan göz makyajları da size uygun değil. Allık rengini seçerkende baskın renklerden uzak durmalı, yüzünüzü doğal bir şekilde renklendirmeyi tercih etmelisiniz.

Başlıyoruz:

- Sarı tonlarında bir fondöteni yüzünüzün tamamına sürün.

- Mürdüm renginde far ile göz kapaklarını boyadıktan sonra biraz daha koyu bir far ile gözlerin dışına, kaş kemiklerine doğru yayarak gölgelendirme yapın.

- Kirpik diplerinizde kesik uçlu fırça yardımıyla krem eyeliner kullanın.

- Siyah rimel ile kirpikleri güçlendirin. Fazla rimel bulaşmasını önleyin, gerekirse fazlasını alın.

- Daha doğal bir görünüm elde etmek için yanaklara krem fondöten uyguladıktan sonra, elmacık kemiklerine fırçayla toz fondöten sürün.

- Kırmızı tonlarında bir ruj ile dudaklarınızı boyayarak makyajınızı bitirin.

Esmer kızlar için balo makyajı

esmer ten rengine sahip olanların pastelrenkleri seçmesi daha uygun olur. fazla yoğun olmamak şartı ile kahverengi, gri ve siyah   tonlar da uygulanabilir.

Elmacık kemiklerinde bronz ve şeftali tonundaki allık, dudaklarınızda da uçuk renkli veya bej tonlarındaki ruju kullanırsanız trend bir görünt elde etmiş olursunuz. Sırıtacak renkte ve parlak tondaki makyajlardan uzak durmalısınız.

Hadi bakalım:

- Cildinize uygun fondöteni seçtikten sonra bunu fırça yardımıyla uygulayın, seçtiğiniz tonun cildinizin doğal görüntüsü üzerinde sırıtmamasına dikkat edin.

- Siyah renkte krem eyeliner’ı far gibi kullanarak fırça ile göz kapağının tamamına yayın. Göz çukurlarına da kahverengi tonunda far uygulayın. Renk uyumlarına özen gösterin. Aşırı belirgin hatları olan bir göz makyajındansa puslu majyaj uygulamaya çalışın. Göz pınarlarına ışık kazandırmak için açık renk far veya aydınlatıcı kullanın.

- Işık saçmaları esmerlere çok yakışıyor. Aynı ürün ile elmacık kemikleri, burun ve çeneye de ışıltı kazandırmak mümkün.

- Üst kirpiklere 2 kere siyah rimel sürün.

- Canlı pembe veya bej renkte kremsi  ruj ya da parlatıc ile dudaklara renk kazandırın.

Açık, orta tenlilere mezuniyet makyajı

İnsan hayatında çok önemli yeri olan sayılı günlerden biri de mezuniyet günü yapılan balo günleridir. Bu mühim ve güzide günde yüzlerce fotoğraf çektiririz. Bu fotoğraflara yüzlerce arkadaşımız ve yakınımız bakar. Bu yüzden mezuniyet gecesi balosu için özenli bir makyaj yapmanız yerinde olur. Yıllar sonra eski günleri yad ederken güzelliğinizin herkesi kıskandırdığını kanıtlamak istiyorsanız, mezuniyet makyajını doğru şekilde yapmanız gerekir. İlk olarak açık tenli ve orta tenli kişiler için uygun olan makyaj önerilerini paylaşıyoruz.

AÇIK tenli kızlar için mezuniyet makyajı

Beyaz tenli kızlar için makyajın doğru uygulanması onlrı çok daha güzel yapar. Bu yüzden bronzlaşmaya çalışmanıza hiç gerek yok. Göz kapaklarınızı açık tonda bırakarak göz çukurlarınızı renklenirmeyi denemelisiniz. Mezuniyet baloları ilkbahar ve yazın yapıldığı için , yeşil ve mavi tonlarını tercih edin, pembe de hoşunuza gidebilir onu da es geçmeyin.

İş Allığa Gelince:

Pembe ya da şeftali tonları yüzünüzün renklenmesini sağlarken canlı ve sağlıklı görünmenize yardımcı olur. Eğer gözleriniz için renkli makyaj yaptıysanız dudaklarınızda mutaka uçuk bir pembe tonu kullanın.

Gözleriniz ile kaşlarınız arasındaki mesafe fazla ise bu mesafeyi belirginleştirmemek için koyu tonda renklerden kaçınmalısınız. Ten renginiz de fazla beyaz ise kullanacağınız allığın yumuşak pembe tonunda olması yüzünüzün soluk görünmesini önler, bu yönde bir makyaj uygulayın.

Hazırsanız başlıyoruz:

- Ten renginizize uygun fondötene karar verdikten sonra fırça ile veya isterseniz sünger vasıtasıyla yüzünüze sürün.

- Mavi tondaki  farla göz kapaklarını boyayın ve gözden dışarı doğru yayın. Mavi rengin baskınlığını azaltmak için yeşil renkte farklı bir far ile göz çukurlarından başlayıp kaş kemiklerine doğru dağıtın. Beyaz ya da bej renkli bir göz kalemiyle göz içlerini boyayarak, gözlerin daha canlı ve farkedilir olmasını sağlayabilirsiniz.

- Göz makyajını renkli tuttuğumuz için yanaklardaki rengin oldukça doğal olması gerekiyor.  Açık tondaki pembe allığı gülümseyince ortaya çıkan tümseklere uygulayın.

- Kullandığınız allığa benzer tondaki pembe ruju dudak fırçası yardımıyla uygulayın.

- Kahverengi veya siyah maskara ile kirpikleri abartmadan fark edilir hale getirin. Detay: Rimel nasıl sürülür?

ORTA tenli kızlar için mezuniyet makyajı

Doğal kızıl saçlara sahipseniz muhtemelen çilleriniz de vardır. Bu çilleri saklamak için çok fazla fondoten uygulamak gerekir. Bu da istemediğimiz boya küpü sendromuna yol açar.

Siz gözlerdeki makyajı arka planda bırakıp dudaklarda çarpıcı bir renk ile fark oluşturacaksınız. Göz makyajında koyu pembe, kahverengi ya da kızıl tonlarını kullanırken, dudaklarınızda turuncu, kırmızı veya nar çiçeği renklerini kullanın.

Saçlarınızın ve çillerinizin oluşturduğu turuncu-kahve  arası ton öne çıkacağı için göz makyajında mavi ve yeşil renkleri kullanmanız renk fazlalığı açısından sakıncalı olacaktır. Dudaklarda ise durum farklı, soluk renkler veya pembe tonlarını kesinlikle kullanmayın.

Uygulamaya geçelim:

- Yüzünüz pürüzsüz ise çillerinizi kapatmaya çalışmaya gerek yok. Yine de homojen bir görüntü elde  etmek isterseniz, açık renkli bir nemlendirici tercih edebilirsiniz.

- Göz kapaklarında toprak kahve tonlarındaki bir farı kullanın. Siyah bir eyeliner ile üst kirpiklerin diplerini ince bir biçimde vurgulayın.

- Siyah veya kahverengi renkte maskara kullanarak gözleri belirginleştirin. Detay: Maskara nasıl sürülmeli?

- Şeftali ya da bakır tonlarda parlak bir allık ile elmacık kemiklerini ortaya çıkarın.

- Nar çiçeği veya mercan tonlarındaki bir rujla dudakları tamamlayın.

İşlem tamamdır.