Cilt Beyazlatıcı Doğal Pirinç Maskesi

Cildinizi doğal yöntemlerle beyazlatmak için pirinç maskesini deneyebilirsiniz.

Cilt beyazlatan pirinç suyu kürü

1) Bir kâsede çiğ pirinçleri bekletin.
2) Daha sonra bu suyu karıştırın.
3) Su beyaz renk aldıktan hemen sonra sadece suyu başka bir kaba alın.
4) Bu pirinç suyu ile yüzünüzü birkaç kez yıkayın. Daha etkili bir sonuç için yüzünüzü durulamadan önce pirinç suyunun emilmesini bekleyin.

için pirinç tozu maskesi

Pirinçler öğütülerek toz haline getirilir. Bu öğütülmüş pirinç tozuna su ya da süt ilave edilerek krem haline getirilir. Hazırlanan bu krem cilt maskesi şeklinde uygulanır.

PİRİNÇ TOZUNUN CİLDİ BEYAZLATMASININ NEDENİ

-          Pirinçte para amino benzoik asit adı verilen bir madde bulunur. Bu madde güneş ışınlarının cildimizdeki etkisini azaltır. Güneşin zararlı etkilerinden koruduğu gibi besin olarak tüketildiğinde C vitamininin emilimini arttırır.

-          Pirinçte bulunan diğer önemli iki madde ise ferulik asit ile allantoindir. Ferulik maddesi antioksidan etkiye sahip olmakla birlikte C vitaminiyle birleşerek güneşten korunmada çok daha etkili hale gelmektedir. Allantoin maddesi de güneş yanıklarının oluşmasını önlemede ve cilt onarımında etkilidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>