5 Dakikada Etkileyici Gündüz Makyajı

Kısa sürede gündüz makyajınızı yapmak için güzel makyaj sırları.

  1. - Fondöten sürmeden önce kusursuz makyajın vazgeçilmezi olan baz sürerseniz makyajınız tüm gün boyunca kalıcı olacaktır.
  2. - Gözaltlarına süreceğiniz kapatıcıyı çekerek veya yayarak değil tamponlama hareketiyle sürmelisiniz.
  3. - Gözaltı morluklarını kapatmak için beyaz renkli kapatıcı kullanmayın. Gün ortasında morluklar beyaz rengin altından belli olur hale gelecektir. Gözaltı morlukları için turuncu ya da pembe renklerde kapatıcıları kullanabilirsiniz.
  4. - Fondötenin üstüne toz pudra sürüp makyajı kusursuz hale getirin. En çok T bölgesine özen gösterin.
  5. - Göz makyajında farı sürerken temel alacağınız ilke renkleri karıştırmak olmalıdır. Uyumlu bir şekilde bütünleşmiş renkler ortaya etkileyici bir görüntü çıkaracaktır.
  6. - Göz kalemini sürdükten sonra maskaranızı uygulayarak göz makyajınızı sonlandırın.
  7. - Allığı sürerken esas olan nokta çizgi şeklinde sürmek değil taze ve canlı bir görüntü sağlamaktır. Jimnastik sonrası oluşan hafif ve doğal pembeliğe ne kadar yakın olursa o kadar iyi olur. Buruna aşırı derecede yakın makyaj uygun olmaz. Elmacık kemiklerinin tam üstüne sürmelisiniz. Sonra büyük boy fırça yardımıyla bütün yüze geçerek tüm kemiklere sürmelisiniz.
  8. - Rujunuzu düzgün bir şekilde sürün.
  9. - Makyajınızı tamamlarken kaşlarınızdaki far ve pudrayı temizlemek için kaş fırçası kullanabilirsiniz.

Gündüz makyajındaki en önemli sır: İnsanlar yüzünüze baktığı zaman makyajsız da ne kadar hoş bir bayan olduğunuzu düşünebilmeli ve hafif makyajınız da bakımlı bir kadın havası uyandırmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>